טיול נשים למרוקו

שווקים, קדושה וטבע
1/14
מחיר : יפורסם בהמשך
 
תאריך :01-10 יולי 2021
 
10
ימים
טיול שווקים מרתק ועצמתי בצפון אפריקה. מרוקו היא מדינה שחיים בה שבטים, עמים בתרבויות שנושקות לתנאי הגאוגרפיה, לנופים המדהימים - מהרי האטלס המושלגים עד הסהרה, על נאות המדבר שלה. מהקסבות המדבריות עד נהרות שוצפים, מתרבות הברברים ועד השבטים המדבריים, מחוף הים התיכון עד החוף האטלנטי מהרי האטלס ועד נהר הדאדאס. בטיול זה נבקר בחמש שווקים מקדומים היפים והססגוניים שיש בעולם ואשר שמרו על צביונם מאז ועד היום. נחווה ביקור באוהל ברברי בסהרה נטעם משמן הארגן והזעפרן המקוריים, נתארח בשבט הנגאוים, נכין יחד ספינג',נצייר בחינה,נרקוד ריקודי בטן,נראה ארמונות,מסגדים,בתי כנסת, נשיר נטעם נגע ונריח את מרוקו בדרך של האמהות הקדמוניות בארץ של מלוכה בלתי מתפשרת.
מסלול הטיול //
​יום מס' 1: ת"א > מדריד > קזבלנקה
 
ניפגש בנמל תעופה בן גוריון ונטוס לקזבלנקה דרך אירופה. קזבלנקה, הגדולה בערי מרוקו, מהווה מרכז כלכלי, פיננסי, תחבורתי ותעשייתי של המדינה. נבקר במסגד חסן השני, יצירה ארכיטקטונית מופלאה המשלבת את האמנות של בית אומייה עם אלמנטים קלסיים, משם נמשיך לאורך הטיילת המפורסמת של העיר, נבקר בבית הכנסת הגדול "בית אל" וממנו לכיכר מוחמד החמישי, שוק מס 1. ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה.
יום מס' 2: קזבלנקה > ראבט
 
לאחר השלמת ביקורינו בקזבלנקה ניסע לרבאט - העיר המודרנית של מרוקו. נסייר ברחבת ארמון המלך, וממנו למאוזוליאום שבו קבורים מחמד חמישי המלך, ובנו חסן השני המעצב האמיתי של מרוקו המודרנית. נשקיף על הטור חסן, ועל סאלה עיר הפיראטים מהמאה ה 17, ונמשיך לסיור בקסבת אודייה. לאחר מכן נעבור דרך שדרת חסן השני נשקיף על בניין הפרלמנט - שוק מס 2. ארוחת ערב ולינה בראבט.
יום מס' 3: רבאט > מקנס > פס
 
הבוקר נפרד מרבאט  וניסע דרומה למקנס. שוק מס 3, מקנס היא אחת הערים הגדולות במדינה ואחת מארבע ה"מלכותיות" של מרוקו.
העיר הייתה בירת המדינה בימיו של המלך איסמעיל (מולאי איסמעיל) במאה ה-17. בדרכנו למקנס נצפה על העיירה מולאי אידריס Mulai Idris. במקנס נבקר בביה"ס תלמוד- תורה. נמשיך לאסמי התבואה ולאורוות המלכותיות, המשקפים את עושרו ועוצמתו של המלך. נשקיף לעבר שער מנסור (באב אל מנסור), אולי היפה בשערי צפון אפריקה. נסיים בשוק מס 3. היפה והססגוני של מקנס ונהנה ממגוון ריחותיו ושלל צבעיו. לפנות ערב נמשיך את נסיעתנו לעבר העיר פֶס. לינה בפס.
יום מס' 4: פס
 
יום סיור מקיף ומעמיק, בבירה הדתית, התרבותית והרוחנית של מרוקו. העיר שחלקה העתיק נכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו משנת 1981, והיא אחת מהערים המקודשות ביותר לאסלאם. שטחה כולל כיום 3 ערים שאוחדו - פס אל באלי (פס העתיקה), פס אל ג'דיד (פס החדשה) ופס המודרנית (ויל נובל) שנבנתה ע"י הצרפתים במאה ה-20. נתחיל בתצפית על פס אל באלי. נמשיך לרחבת ארמון המלך ונצפה על שערי הברונזה של הארמון. נבקר במלאח, הרובע היהודי, בבית העלמין היהודי המרגש, בבית הכנסת – מוזיאון ע"ש אבן-דנאן. משם ניסע ל"מדינה" דרך שער- באב בו ג'לוד (שער העורות) ונשוטט בסמטאותיה הצפופות. שם נפגוש את בעלי המלאכה למיניהם, השומרים על מסורת אֻמנותם העתיקה חרשי העץ, גילדת הנג'רין, הברזל והנחושת, הספרין, אֻמני הטוויה, האריגה וצובעי הבדים והצמר. נראה את אזורי גילדת הבורסקאים והקרמיקה, נתנסה בתלבושות מסורתיות (קפטנים וגלביות) ונסיים בתצפית על העיר העתיקה לקראת השקיעה - שוק מס' 4.
לאחר ארוחת ערב נצא לסיור בעיר המודרנית. לינה בפס.
יום מס' 5: פס > איפראן > א ראשידה > אירפוד
 
יום נסיעה מרשים וארוך, בנופים מגוונים לכוון דרום. נחצה את רכס האטלס התיכון (הבינוני) ונגיע לאיפראן – עיירת נופש ואתר סקי באווירה אלפינית. נמשיך בנסיעתנו בדרך יערות ארזים, קסבות הבנויות מלבני בוץ, מחנות צבא ומרחבים גדולים, לעבר המדבר. נחצה את "מעבר הלגיונרים" ובדרך נשקיף על האגם ליד א-רשידיה. לפנות ערב נגיע למחוז תאפילאלת Tafilalt, אזור נאות מדבר בעמק נהר הזיז Ziz, בקצה הצפוני של מדבר סהרה. נווה מדבר זה נחשב לאחד מהגדולים בנאות המדבר בעולם.. אזור תאפילאלת הוא גם מקור מחצבתה של משפחת אבו חצירה. נחצה את נאות המדבר הגדולות בדרכנו לעיר אירפוד, הנמצאת בשולי הסהרה. לינה באירפוד.
יום מס' 6: אירפוד > קניון הטודרה > עמק נהר הדאדאס > בומן דאדאס > וארזאזאת
 
היום יעמוד בסימן נופים מרגשים. השכם בבוקר נצא בג'יפים למרחבי מדבר הסהרה כדי לצפות בזריחת השמש על נופי בראשית. נחזור למלון לארוחת הבוקר ונמשיך לעבר מתחם המאובנים המחזיר אותנו מאות מיליוני שנים אחורנית. נמשיך לעבר בית העלמין היהודי העתיק שבעיר אירפוד. בדרכנו מערבה נפגוש את מערכת הפוּגַארַות (בארות שרשרת), שהיא מערכת תת קרקעית להולכת מים, מרשימה בגודלה ותחכומה. נמשיך לקניון הטודרה האדיר. נלך לאורך נהר הטודרה אדום הסלע ונמשיך בנסיעה מערבה לעמק הדאדס המרהיב. מפורסם בצבעיו ובתצורות הסלעים המיוחדות שלו, שנוצרו במשך מיליוני שנים, בתהליכי בלייה שגרמו פעילויות המים והרוח. נחזה בקסבות העתיקות הנראות דבוקות לסלעי אבן החול האדומים. לפנות ערב נגיע לעיירה בומן / וארזאזת. לינה בבומן / וארזאזאת.
יום מס' 7: בומן > ורזאזאת > איית-בן-חדו > מרקש 
 
נתחיל את נסיעתנו בדרך "אלף הקסבות", נעבור את העיר ורזאזאת,"עיר הסרטים"" של מרוקו. נמשיך לקסבה המפורסמת ביותר במרוקו, קסבת איית בן-חדו, הבנויה מלבני בוץ (בית אדמה) והוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו כבר בשנת 1987, בעיקר בגלל היותה דוגמה מצוינת ומאפיינת, לאדריכלות המוקדמת של אזורי הסהרה ודרום מרוקו. נמשיך בדרכנו ונחצה את רכס האטלס הגבוה, במעבר ההרים טישקה , משם נמשיך למרקש, "העיר האדומה", דרך נופים מרהיבים, יערות ירוקים והרים הצבועים בצבע הארגמן האופייני לרכס האטלס הגבוה, ולכפרים הברבריים ה"תלויים" בשוליו. לפנות ערב נגיע לבירת הדרום, מרקש, העיר הרביעית בגודלה במדינה (כמיליון תושבים). אחרי התארגנות במלון , נצא לסיור הכרות ראשוני לכיכר המפורסמת של העיר, ג'אמע אל -פנא זו הכיכר הסואנת, הססגונית והמיוחדת ביותר באפריקה. לינה במרקש.
יום מס' 8: מרקש
מרקש - העיר האדומה (או עיר האוקר), העיר הססגונית, רבת הגוונים והתוססת ביותר במרוקו. מרקש נקראת העיר האדומה בגלל צבע חומותיה ובניניה. נתחיל את סיורנו בעיר ליד מסגד הכותובייה, אחד מסמלה של העיר, שנבנה ע"י הסולטן יעקוב אל מנסור במאה ה-12. נבקר בארמון הבהייה שנבנה בסוף המאה ה-19. נלך למלאח (הרובע היהודי) ולביהכ"נ ע"ש המגורשים שנבנה במאה ה-15. נבקר במוזוליאום של השושלת הסעדיינית שמשלה במרוקו במאות ה-16 וה-17, ונתרשם מהסטוקו (חיפוי-ציפוי של קירות) המרהיב ביופיו שבמתחם. נמשיך לעבר השווקים הססגוניים של מרקש ונספוג את בליל הריחות, הצבעים, התבלינים והמראות של השוק. שוק מס' 5. לפנות ערב נתערבב עם אלפי אנשים בכיכר ג'אמע אל -פנא מלאת החיים. נראה ונשמע את מספרי הסיפורים, את מאלפי הנחשים והקופים, את הרוקחים העממיים, את הקוראות בקלפים וחורטי הקעקועים. נסתובב בין דוכני האוכל המשופעים בכל טוב ונצא בין הערביים לסיור כרכרות בתוככי ה"מדינה" העתיקה. לינה במרקש.
יום מס' 9: מרקש > אימליל > מרקש
יום מיוחד ומופלא יוקדש לסיור בטבע במרומי הרי האטלס הגבוה. בבוקר נצא ברכב שטח, לעבר ההרים, ללב האטלס הגבוה בדרכים מתפתלות בנוף הררי פראי, מיוחד ומרהיב. נצפה על פסגות ההרים הגבוהות ונעבור דרך כפרים ברבריים רבים וביניהם תחנאות Tahanaout, אסני Asni ואימליל. נגיע לאימליל ונתבשם מפריחת הדובדבנים בשיא עוצמתה (בחודשי אפריל ומאי). נבקר בבית ברברי ונהנה משתיית כוס תה עם כל כללי הטקס המקורי. נצא לטיול על גבי פרדות, בהתאם לתנאי השטח ולקבוצה. נעבור בין כפרים ברבריים הנראים כתלויים על שולי רכס ההר. נחצה נהרות ונתרשם מנופי בראשית, לקול המיית המים ושירת הנשים הכובסות. נסעד ארוחת צהריים אותנטית בבית ברברי טיפוסי. נחזור למרקש להשלמת הסיור באתרים, כולל ביקור בחלק המודרני של העיר. בערב נצא לארוחת ערב מסורתית, על טהרת המטבח המרוקאי בלווי מופע פולקלור מקומי. לינה במרקש.
​יום מס' 10: מרקש > מדריד > ת"א
חזרה לארץ "סוף טוב הכל מכטוב".
 
* יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
מחיר הטיול כולל //
 מפגש הכנה: מסלול,מצגת מפה ומתנה
טיסות: טיסות בינלאומיות, על פי המסלול
בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לבצוע התכנית
כלכלה: חצי פנסיון מורחב כשר. ובצהרים - הכנת עצמית של כריכים
מדריכה: שירה גרין כהן לרשותך לאורך כל הטיול
(טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות
 // מחיר הטיול אינו כולל
> שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה
> טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5 אירו לאדם לכל יום טיול)
> שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.
> כרטיסים למופעים שאינם כלולים התכנית
ביטוח //
ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ.
אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול.
תנאי ביטול //
 
תנאי השתתפות ותנאי ביטול – ראה באתר האינטרנט בחברה המשותפת
  • White Facebook Icon
מפגשים  במקורות מים מרפאים גוף נפש
צוות דולפינים במים וצוות שלמה
20200816_175510_0000.png
 מפגשי מים מרפאים לפי עונות השנה 
26-28/11/2021 - שלושה ימים משפחות דרום
סוף שבוע חוויתי באילת
22-24/04/2020 - שלושה ימים משפחות צפון
סוף שבוע רטוב בצפון 
 
 
                  דרך ארץ
הדרכות וטיולי אופניים מפנקים לנשים
    מופעי מוזיקה ומלונות בוטיק
           אוקטובר - מרץ
20200816_174411_0000.png
 
צוות שְׁלֵמָה שמח להשיק פרויקט מיוחד
 
דרך מסלולים על אנשים מיוחדים מעוררי השראה
שמונה מפגשים חודשיים הכוללים הדרכה מקצועית
בנסיעת אופניים - מדריך tombo 
מפגשי צלילים מוזיקליים - shira green
סיפורי דרך מעוררי השראה - אפי ווינשטוק
שתי קבוצות עד עשר  נשים בכל קבוצה
1.רמת מתחילות [קבוצה הפנתרות] 2.מתקדמות [קבוצת הנמרות]
ברחבי הארץ לשנת 2020-2021
דרך מסלולים שהם חוויה ללא מרדף זמן .
ביקור ושהיה במקורות מים מהיפים שיש בארצנו ,מפגשים עם תרבויות ביקור קולינרי במבשלות יקבים ומסעדות לצידי שפים.
פינוקי ספא ולינה במלונות יוקרה מפנקים.
 
טיול 4x4 משפחות - עמק איילון הנביעה הקסומה
טיול ג'יפים
יום שישי, 23/10/2020
טיול ג'יפים דרך הגבעות נבדוק יחד את בשלות עץ התאנה למרגלות מבוא חורון ,נעצור בפינת חמד בין כרמים ונטעם ענביי יין מתוקים. כשאנו רכובים 4x4 נמשיך לאגם איילון ולאנדרטת לח"י משם נצפין למושב בינון ולמעין [נחמה]הנביעה הקסומה שם סיפור על חייל ומשפחה מדהימה . 
נעלה לתל גזר לתצפית אסטרטגית בין היתר נראה את שער שלמה ומכיוון שעברנו ליד כוורות נספר את סיפור "שלמה והדבורה".
משם נסע לסיום מפנק במנזר השתקנים שבלטרון .
טיול משפחות לארץ המקדשים במדבר יהודה
ramadan-4159961_1920.jpg
יום שישי, 15/01/2021
טיול לזמן קדום בו הרגע עצר מלאכת ,טיול משפחות המשלב נסיעה ברכבי 4x4 [שטח רך - קל],כניסה לאתרים ,הליכה מתונה עד שני קילומטרים, פעילות יצירתית למשפחה וילדים.
תקופת החורף בה מדבר יהודה הקרוי "מדבר בצל גשם" נהנה מיופי בלתי יאומן בשילוב מופע חלילי מדבר החוויה מושלמת.
Depositphotos_2344635_xl-2015_smaller.jp
טיול נשים במרכז הארץ - העצמה 
יום חמישי 07/01/2021
נצא כנערות לטיול לאורך גבעות מוריקות פרחי עונה , עדרי צאן חוות סוסים ומרחבים פותחים לבבות ,נערוך סדנת חיבור ויצירה בחמר, נסיים במדורת שבט הנשים הקדומות. 
טיול עירוני  - צפת שלא הכרנו
יום חמישי - 28/01/2021
טיול קסום של אחר הצהריים עד שעות הערב  הכולל סדנת מוזיקה ,סיור אמנים, נקודות תצפית מרהיבות לצילום.
טיול משפחות - צילום נדידת ציפורים
יום שישי - 22/01/2021
טיול רגלי המשלב עצירות צילום והנחייה ליצירת סרטונים, במקום קסום הנקרא עמק החולה מאות של מיליוני ציפורים נראות במרחבים הפתוחים הירוקים, בתקופה מיוחדת זו שכל העולם עצר מלאכת אנו עדים לתופעות מרהיבות הדורשות התייחסות שקטה ומכבדת.
הליכה מתונה של עד ארבע קילומטר, ארוחת בוקר לפי תנאי קורונה ,
זמן חופשי לצילומי ציפורים.
טיול משפחות - הרים מושלגים
יום שישי 29/01/2021
טיול משפחות לנופי צפון הארץ המרהיבים שם נפגוש צמחים וחיות מיוחדים חווית הליכה תענוג של בוקר שישי במרחבי הצפון הקריר ,
טיול למיטיבי לכת.
טיול נשים לחוף סודי
ברגע אחד כשהמים נושקים לחול ,כשהגוף רוצה לנפול , נקשיב נריח ניגע ונטעם את פלאי הבריאה בשקיקה .
טיול זה מיועד לנשים נועזות שמוכנות לקחת צעד אחד קטן קדימה ולפעול למען עצמן, בידיעה שהאדווה שלהן תפיץ את אורה לכל המעגלים הרלוונטיים שהיא נמצאת בהן.
מה שנחוץ : אומץ - כוונה - פעולה - הסכמה - נחישות
טיול ים אכזיב
יום שישי 12/02/21
בין שמים וים כחול נצא לטיול המשלב נסיעת חולות ברכבי 4x4 , חורשה יפיפייה הנוטה לצדדים מוצלים, סיפור על כפר נטוש, טיול רגלי מהנה ,תצפית מרהיבה לראש הנקרה ולקינוח יקב מיוחד הנושק לבתי אמנים.