טיול זוגות בגן העדן הפראי

קוסטה ריקה
מחיר : יפורסם בהמשך
 
תאריך : דצמבר 2021
 
12
ימים
טיול גאוגרפי לזוגות
חיזוק בניה וחידוש נדרי אהבה וזוגיות - אנו מבינים שלכל זוג יש תיבת אוצר שניתן לפנות אליה ברבדים שונים ומגוונים.
לרוב, כל אחד מבני הזוג אוהב ומתחבר לאלמנט שונה בטיול, לקוסטה ריקה ארץ קסומה המלאה בצבעים צלילים ושפע קיומי, ישנה אופציה  ליהנות מאלמטים גאוגרפים ותרבותיים שונים ולהתחבר בעזרתם אל עצמנו ובני/ות זוגנו. 
צוות שלמה בנה עבורכן טיול מלא ערך ויופי הנועד לגשר על האהבות שונות ולמצוא דרך משותפת. לטיולים האלו יוצאים זוגות אשר הסכימו ביניהם לפתח ולהעצים את הקשר והזוגיות. הדרכים בטיול שלנו מובילות לדיוק, להכרה ולראייה שתיבת האוצר שלכם ייחודית ויכולה לנוע במרחבים שונים לתודעה של סיפוק ולשקף את רגעי האושר.
אם מילים אלו מדברות אליכם, שבו יחד שוחחו והחליטו לחוות דברים חדשים ומפתיעים למען הזוגיות.
קוסטה ריקה נחשבת כגן עדן קטן ובו אוצרות טבע רבים: הרים ובהם הרי געש פעילים, מפלים, נהרות, חופים יפים, יערות עבותים המהווים בית למינים רבים מספור של ציפורים ובעלי חיים. 
לקוסטה ריקה אקלים נוח בדרך כלל, אין עונות ברורות, והטמפרטורות תמיד ממוזגות. התקופה בה אנו מגיעים לטיול היא העונה היבשה בה הסיכוי לגשם אפסי. מניסיון, דרך טיולי הזוגות לא רק נותנים יעד נוסף וחוויה אישית, הם מקדמי תיבות אוצר. 
לטיול זה יש תהליך מיון וקבלה
1/12
מסלול הטיול //
​יום מס' 1: ת"א > קוסטה ריקה
בשעות הבוקר נמריא בטיסת איבריה דרך מדריד לסאן חוזה, המראה בשעה 05:45, נחיתה במדריד בשעה 10:10 ולאחר המתנה של כשעה וחצי נמריא בשעה 11:35 ליעד הסופי סאן חוזה, אליו נגיע בשעה 15:40 (הזמנים אינם סופיים וברי שינוי). אחרי הנחיתה ניסע למלון בלב העיר ונאכל ארוחת ערב. לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט.
יום מס' 2: ארנל (סיור להר הגעש, מעיינות חמים פאראדייז)
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לאזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela), קרוב לגבול עם ניקארגוואה.
באזור תוכלו למצוא מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי, הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים.
עם ההגעה סיור לצפייה בציפורים וחיות עם ג'ובאני, מדריך יוצא דופן שהוא תופעה ושם דבר באזור לה פורטונה, יליד המקום המכיר את האזור כמו את כף ידו. ג'ובאני ישתף אתכם אתכם בסוד השבילים של לה פורטונה, יאתר עבורכם חיות נדירות וציפורים רבות מספור. הוא מכיר ומסוגל לחקות את שריקותיהן של למעלה מ-100 ציפורים וזוכר בעל פה את מיקומן ומספרן. בין יתר בעלי החיים שנראה ניתן למנות את הקיימן, העצלן, הקוף השאגן ועוד רבים. סיור מרתק של שעתיים עם אינציקלופדיה מהלכת לחי ולצומח של האזור.
 
לאחר מכן, סיור רגלי בארנל, הכולל עלייה בשביל הטוקאנים עד לנקודת התצפית המרהיבה על הר הגעש ארנל, האגם והמעיינות החמים.
את היום נסיים במעיינות חמים "פאראדייז" בם נמצא מגוון מעיינות תרמו מינרלים בטמפרטורות שונות ו- 2 מתקני ג'קוזי תרמלים, מפלי מים, מיטות מכווננות לשקיעה במים והידרו מסאז' לכל חלקי הגב, הצוואר והרגליים. המעיינות נמצאים בתוך גנים טרופיים ומציעים אוירת רוגע ושלווה ונוף מרהיב להר הגעש. לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט.
יום מס' 3: ריו סלסטה (ביקור ומפגש נשים בשבט המאלקו)
 
ארוחת בוקר ולאחריה נגיע לפארק הלאומי של הר הגעש טנוריו, להליכה ביער העננים הטרופי עד ל Los Teñíderos  - מפגש היובלים המפורסם של Rio Celeste (הנהר התכול), בו המים יוצרים השתקפות בצבע תכלת שמימי שנתנה לנהר את שמו. אגדה מקומית מספרת כי מימי נהר סלסטה קיבלו את הצבע שלהם כיוון שכאשר אלוהים סיים לצייר את השמים, הוא שטף את המברשות במימי הנהר הזה.
אח"כ, ביקור בכפר האינדיאני של בני שבט ה"מאלקו", אחד השבטים האחרונים של אינדיאנים בקוסטה ריקה, המשמר את דרכי החיים המסורתיות הישנות של השבט. במבנה המרכזי של הכפר, תפגשו את בני שבט בלבוש מסורתי, מהם תוכלו ללמוד על הסיפורים המסורתיים, הריקודים והשירה, ההיסטוריה והתרבות של השבט. בני השבט יכבדו אתכם במשקה המקומי המיוחד שלהם ובביקור בביקתת השאמאן נלמד על השימוש בצמחי המרפא המקומיים. במהלך הביקור נפגש עם נשות השבט בן נוכל להתוודע מקרוב למעמדן ופועלן בקהילה.
לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט.
יום מס' 4: קנופי ( רכיבת סוסים )
 
בבקר נצא לקומבו קנופי מעל צמרות העצים לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ -845 מ'. בהמשך נצא לרכיבת סוסים לנקודה הנמוכה ביותר בשמורה, המפל והנהר ומשם רכיבה לנקודה הגבוהה ביותר, לתצפית מרהיבה על העמק הנעלם והיערות מסביב לו, אלה שלא מעוניינות בפעילות אדוונצ'ר ייצאו להליכה ביער העננים של לנדס אין לאב שחושפת גן שופע צמחיה, שרכים וקולות ציפורים ויצורים אחרים המהדהדים ברחבי היער. אח"כ נמשיך לסיור אורכידאות עם מדריך מומחה בן המקום. לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט.
יום מס' 5: סארצ'י ( הגן הבוטני ע"ש Else Kientzler, סיור לילי )
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר האמנים סארצ'י לסיור קצר ורכישת מזכרות. הפופולרית ביותר היא עגלת השוורים המצויירת, זכרון לעגלות השוורים בהם נהגו התושבים להעביר את סחורותיהם מקצה אחד של קוסטה ריקה למשנהו, לאחר מכן, סיור בגן הבוטני ע"ש Else Kientzler שמהווים חלק ממפעל חיים שהחל עוד בגרמניה בשלהי מלחמת העולם השנייה. בשנת 1945 פגשה אלזה בלודויג קינצלר, שהיה בנו היחיד של בעל חברה בוטנית שהקים עוד בשנת 1904, שעסקה ביבוא צמחים טרופיים ואקזוטיים איכותיים מכל העולם והפצתם בגרמניה.
בתום המלחמה נישאה לו, כשבעקבות מות אביו ב-1949 ירש את העסק וניהל אותו. לודויג נפטר בגיל 45 בשנת 1960  באופן פתאומי והעסק עבר לבעלותה של אלזה שניהלה אותו במקביל לגידול 3 ילדיה היתומים עם הרבה כשרון ניהולי טבעי, רצון עז ומוטיבציה להצליח ואכן הצליחה ביותר בייחסה זאת לתכונותיה הנשיות, ויצרה מודל של גן עדן טרופי שיושם במקומות רבים בעולם. בגן זה יש דוגמאות של צמחים מגינאה, ניו זילנד, מדגסקר, יפה, איי הבהאמה, יאוה, ברזיל, הודו, קוריאה וכמובן מקוסטה ריקה. המקום מציע חלוקה לגנים בהם גדלים סוגים שונים של צמחים גנים של צמחים בשרניים כגון ברומליות, עצים שנמצאים בסכנת הכחדה. הגנים תוכננו להנאת המטייל על מנת שיגלה את נפלאות הטבע בינות השבילים והאזורים השונים שלהם. אח"כ סיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט.
 
יום מס' 6: עץ האיגואנות > קניו נגרו > חוואנילמה ( שיעור בישול מקומי, ריקודים מקומיים )
 
הבוקר יחל בחווית הקניונינג בשמורת יער העננים. מדובר בהליכה קלה בת 10 דקות המובילה לנקודת ההתחלה - כבל של 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנוייה על עץ בגובה 43 מ'. אחריה תרדו לבסיס העץ לאחר 50 מ' של הליכה, תגיעו לגשר תלוי ממנו יתחילו עוד 4 ירידות נוספות. הראשונה בת 51 מ' מהגשר אל המפל ולאחריה עוד 3 בגבהים של 10, 14, ו- 18 מטרים. הסיור ממשיך אל אטרקצית ה - "“Super Tarzan Swing, לנהר הבלסה, לבריכות השחייה הטבעיות שלו ולמפל. לסיום - חזרה אל נקודת ההתחלה.
 
אח"כ יציאה לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחייה השופעת. הסיור מלווה במדריך שלנו המסביר על החי והצומח שבאזור. אח"כ נמשיך לכפר חוונילאמה, 20 - 25 משפחות שהחליטו לפרוש מהחיים הקפיטליסטיים והקימו "קיבוץ" בקוסטה ריקה. עם ההגעה נחווה סדנת בישול אוכל מקומי, נשות הכפר ילמדו אותנו להכין טורטיות ואת ה – Tipica comida, המאכל הפופולרי ביותר בקוסטה ריקה המורכב בעיקרו מאורז ושעועית. במהלך ארוחת הערב נהנה ממופע ריקודים מסורתיים של ילדי הכפר, בדרך ביקור בעץ האיגואנות לצפייה בחיה מיוחדת זאת. לילה בחוונילאמה – אירוח כפרי.
 
יום מס' 7: חוואנילמה > מונטה וורדה > סיור לילי 
אחרי ארוחת הבוקר נמשיך לאזור סנטה אלנה ומונטה וורדה. נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אתכם בדרככם לדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה ורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר וששמרה על האזור ובעזרת ארגונים פרטיים הפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו.
לפנות ערב נתחיל סיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, בחרגולים, בצרצרים, בלטאות, בצפרדעים, בקיפודים, בבעלי זנבות, נחשים ועוד. לילה במלון אל אסטבלו או דומה – חדר דלוקס.
 
יום מס' 8: שמורת מונטה וורדה ( גשרים תלויים, מפגש נשי בקאסם, שייט קרוקודילים) > מנואל אנטוניו
הבוקר נצא למסלול בן 1.9 מייל בתוך היער, במהלכו תמצאו 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 170-560 רגל וגובהם הוא בין 40 – 260 רגל. אח"כ, תיפגשו עם הנשים האמניות של פרוייקט CASEM. זהו פרוייקט שהוקם לפני 10 שנים במטרה לסייע לנשות האזור לקדם את מעמדן ולסייע למשפחותיהן ולהן עצמן לקראת עצמאות כלכלית. הפרוייקט הוא אבן דרך במאבקן של הנשים בקוסטה ריקה לשוויון ושינוי מעמדן בחברה הכפרית המסורתית בה הנשים נשארות לרוב בבית ואינן בעלות הכנסה משלהן. בחנות בה הן מוכרות את עבודות היד שלהן, תישמעו את סיפורן המרתק, ולאחריו תבקרו בביתה של אחת הנשים לסדנת יצירה משותפת בה תוכלו לעצב לכן עבודת אומנות אישית אותה תיקחו הביתה. משם נצא לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך, סיור לצפייה בתנינים שבמהלכו תצפו בצמחייה עשירה ובבעלי חיים ותפגשו מקרוב תנינים מסוגים שונים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. לילה במלון ווילאס ליריו אין או דומה – חדר גארדן. זמן נסיעה משוער: 4.5 שעות.
יום מס' 9: מנואל אנטוניו ( סיור בשמורה, איש הקופים ) > סאן חוזה
לאחר ארוחת הבוקר סיור בפארק מנואל אנטוניו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על מגוון רב של פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד. אח"כ תצאו לשייט מרתק באיי דאמאס Damas Island לצפייה והאכלת קופים בליווי יאן, מדריך יוצא דופן המכונה איש הקופים. יאן "מדבר" את שפת הקופים, קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד איתם , משם נמשיך לסאן חוזה. לילה במלון אורולה אין או דומה – חדר סטנדרט. זמן נסיעה משוער: 3 שעות.
יום מס' 10: הר געש אירזו > אורוסי > קרתאגו
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בהר הגעש אירזו, עמק אורוסי וקרתגו. הר הגעש אירזו הוא הגבוה ביותר בקוסטה ריקה, ונודע בזכות ברכות המינרלים הצבעוניות המרהיבות שבו. אח"כ נגיע לעמק הירוק של אורוסי שהינו אתר ההתיישבות הספרדית הראשונה, בו נבקר בכנסייה איגלסיה קולוניאל, הכנסייה הראשונה שנבנתה על אדמת קוסטה ריקה. בקרתגו נבקר בכנסיית הבזיליקה דה נוטאסטרה סניורה ששוקמה לפני 80 שנה לאחר שנהרסה ברעידת אדמה. לילה במלון אורולה אין או דומה – חדר סטנדרט.
יום מס' 11 + 12: הר געש אירזו > אורוסי > קרתאגו
הבוקר נצא לסיור רגלי בסאן חוזה שבו נראה את בניין "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, התיאטרון הלאומי בקתדרלה העירונית ונבקר בשוק האומנים. אח"כ נצא לשדה התעופה הבינלאומי בסאן חוזה. משם, נסיעה לנמל התעופה בסאן חוזה בהתאם למועד הטיסה. בשעה 17:05 נטוס למדריד, נחיתה במדריד בשעה 10:30 ביום שאחרי  ולאחר המתנה של כחמש וחצי שעות שבהם נצא לקניות קריסמס מוזלות במדריד נמריא לישראל בשעה 16:15 וננחת בנתב"ג בשעה 21:50 (הזמנים אינם סופיים וברי שינוי).
הערה: מומלץ להגיע לדלפקי חברת התעופה 3 שעות לפני מועד הטיסה.
* יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
מחיר הטיול כולל //
מפגש הכנה: הרצאה מסלול מפה ומתנה
טיסות: טיסות בינלאומיות, על פי המסלול
בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בשמורות לפי אפשרויות לינה טובים,בחדרים זוגיים
תחבורה: אוטובוס/מיניבוס/ג'יפ תיירים ממוזג לבצוע התכנית
כלכלה: חצי פנסיון מורחב כשר. ובצהרים - הכנת עצמית של כריכים
מדריכה: שירה גרין כהן לרשותך לאורך כל הטיול
(טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות
 // מחיר הטיול אינו כולל
> שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה
> טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5 אירו לאדם לכל יום טיול)
> שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.
> כרטיסים למופעים שלא כלולים בתכנית על פי זמינות ומקומות ישיבה 
ביטוח //
ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ.
אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול.
תנאי ביטול //
 
תנאי השתתפות ותנאי ביטול – ראה באתר האינטרנט של החברה המשותפת
  • White Facebook Icon
מפגשים  במקורות מים מרפאים גוף נפש
צוות דולפינים במים וצוות שלמה
20200816_175510_0000.png
 מפגשי מים מרפאים לפי עונות השנה 
26-28/11/2021 - שלושה ימים משפחות דרום
סוף שבוע חוויתי באילת
22-24/04/2020 - שלושה ימים משפחות צפון
סוף שבוע רטוב בצפון 
 
 
                  דרך ארץ
הדרכות וטיולי אופניים מפנקים לנשים
    מופעי מוזיקה ומלונות בוטיק
           אוקטובר - מרץ
20200816_174411_0000.png
 
צוות שְׁלֵמָה שמח להשיק פרויקט מיוחד
 
דרך מסלולים על אנשים מיוחדים מעוררי השראה
שמונה מפגשים חודשיים הכוללים הדרכה מקצועית
בנסיעת אופניים - מדריך tombo 
מפגשי צלילים מוזיקליים - shira green
סיפורי דרך מעוררי השראה - אפי ווינשטוק
שתי קבוצות עד עשר  נשים בכל קבוצה
1.רמת מתחילות [קבוצה הפנתרות] 2.מתקדמות [קבוצת הנמרות]
ברחבי הארץ לשנת 2020-2021
דרך מסלולים שהם חוויה ללא מרדף זמן .
ביקור ושהיה במקורות מים מהיפים שיש בארצנו ,מפגשים עם תרבויות ביקור קולינרי במבשלות יקבים ומסעדות לצידי שפים.
פינוקי ספא ולינה במלונות יוקרה מפנקים.
 
טיול 4x4 משפחות - עמק איילון הנביעה הקסומה
טיול ג'יפים
יום שישי, 23/10/2020
טיול ג'יפים דרך הגבעות נבדוק יחד את בשלות עץ התאנה למרגלות מבוא חורון ,נעצור בפינת חמד בין כרמים ונטעם ענביי יין מתוקים. כשאנו רכובים 4x4 נמשיך לאגם איילון ולאנדרטת לח"י משם נצפין למושב בינון ולמעין [נחמה]הנביעה הקסומה שם סיפור על חייל ומשפחה מדהימה . 
נעלה לתל גזר לתצפית אסטרטגית בין היתר נראה את שער שלמה ומכיוון שעברנו ליד כוורות נספר את סיפור "שלמה והדבורה".
משם נסע לסיום מפנק במנזר השתקנים שבלטרון .
טיול משפחות לארץ המקדשים במדבר יהודה
ramadan-4159961_1920.jpg
יום שישי, 15/01/2021
טיול לזמן קדום בו הרגע עצר מלאכת ,טיול משפחות המשלב נסיעה ברכבי 4x4 [שטח רך - קל],כניסה לאתרים ,הליכה מתונה עד שני קילומטרים, פעילות יצירתית למשפחה וילדים.
תקופת החורף בה מדבר יהודה הקרוי "מדבר בצל גשם" נהנה מיופי בלתי יאומן בשילוב מופע חלילי מדבר החוויה מושלמת.
Depositphotos_2344635_xl-2015_smaller.jp
טיול נשים במרכז הארץ - העצמה 
יום חמישי 07/01/2021
נצא כנערות לטיול לאורך גבעות מוריקות פרחי עונה , עדרי צאן חוות סוסים ומרחבים פותחים לבבות ,נערוך סדנת חיבור ויצירה בחמר, נסיים במדורת שבט הנשים הקדומות. 
טיול עירוני  - צפת שלא הכרנו
יום חמישי - 28/01/2021
טיול קסום של אחר הצהריים עד שעות הערב  הכולל סדנת מוזיקה ,סיור אמנים, נקודות תצפית מרהיבות לצילום.
טיול משפחות - צילום נדידת ציפורים
יום שישי - 22/01/2021
טיול רגלי המשלב עצירות צילום והנחייה ליצירת סרטונים, במקום קסום הנקרא עמק החולה מאות של מיליוני ציפורים נראות במרחבים הפתוחים הירוקים, בתקופה מיוחדת זו שכל העולם עצר מלאכת אנו עדים לתופעות מרהיבות הדורשות התייחסות שקטה ומכבדת.
הליכה מתונה של עד ארבע קילומטר, ארוחת בוקר לפי תנאי קורונה ,
זמן חופשי לצילומי ציפורים.
טיול משפחות - הרים מושלגים
יום שישי 29/01/2021
טיול משפחות לנופי צפון הארץ המרהיבים שם נפגוש צמחים וחיות מיוחדים חווית הליכה תענוג של בוקר שישי במרחבי הצפון הקריר ,
טיול למיטיבי לכת.
טיול נשים לחוף סודי
ברגע אחד כשהמים נושקים לחול ,כשהגוף רוצה לנפול , נקשיב נריח ניגע ונטעם את פלאי הבריאה בשקיקה .
טיול זה מיועד לנשים נועזות שמוכנות לקחת צעד אחד קטן קדימה ולפעול למען עצמן, בידיעה שהאדווה שלהן תפיץ את אורה לכל המעגלים הרלוונטיים שהיא נמצאת בהן.
מה שנחוץ : אומץ - כוונה - פעולה - הסכמה - נחישות
טיול ים אכזיב
יום שישי 12/02/21
בין שמים וים כחול נצא לטיול המשלב נסיעת חולות ברכבי 4x4 , חורשה יפיפייה הנוטה לצדדים מוצלים, סיפור על כפר נטוש, טיול רגלי מהנה ,תצפית מרהיבה לראש הנקרה ולקינוח יקב מיוחד הנושק לבתי אמנים.