טיול נשים לאיים הפרנאים

לגלות את היופי
מחיר : יפורסם בהמשך
 
לקבוצות סגורות | אביב / קיץ/ סתיו
8
ימים
פירנאים מסע נשים - גילוי מציאות והליכה ללא נודע, להתעצם ולהתרווח באזור קטלוניה המדהים על כל האספקטים שלו.
טבע עצמתי, עיירות קסומות, סדנאות עם יוצרות מקומיות, אירוח מחמם לב, קאווה תוססת ומטבח מקומי משובח, ביקור בברצלונה השמחה והתוססת, התאהבות באמנות מקומית המשלבת סיפורים ואגדות של הלב. השילוב המושלם של כל האלמנטים הדרושים ליצירת חוויה שפע ושמחה אמתיים.
כל יום בטיול נשים זה יגלה לנו נוף שונה ומיוחד, כל נסיעה תחשוף בפנינו דרך אחרת (תרתי משמע), פסגה חדשה, פלג מים מפתיע, סוסי פרא מלחכים עשב, מגוון אינסופי של מרבדים ירוקים, יערות בלתי נגמרים, בתי כפרים עתיקים מעוטרים בגגות צפחה ואורחות חיים שנשתמרו במשך מאות שנים. נצעד בדרכים בהם הטבע יספר לנו סיפורים, על נשים חזקות, על בריחה אל החופש ועל מהות השקט…
נוכל אולי לחוות כיצד כל אלו מתחברים אל סיפור חיינו. [ טיול לאוהבות צעדות - בין שעתיים לשלוש הליכה ביום ]
מסלול הטיול //
​יום מס' 1: יום חושים
עם הגעתנו בשעות הצהריים לברצלונה, נצא בנסיעה קצרה למחוז פנדס בקטלוניה, המפורסם בכל העולם בזכות מגוון זני הגפנים וסגנונות ייצור היין, ולכן נחשב כבירת הקאווה הקטאלנית. נבקר ביקב משפחתי, נטייל בינות הכרמים וכמובן שנרים כוס (או שתיים) לציון תחילת הטיול.
בהמשך היום נתחיל להיחשף אל שרשרת הרי הפירנאים; הגבול הטופוגרפי בין ספרד לצרפת יצר תפאורה מרהיבה עבור התרבויות הייחודיות שהתפתחו באזור. נגיע לעיירה קטנה הממוקמת בהרים, בה גם ממוקם המלון בו נתארח הלילה. נוכל לטייל בעיירה, כל זאת אל מול נוף ההרים הפרוסים לפנינו ברוב הוד והדר. הערב נתחיל להכיר את מטעמי המטבח המקומי בארוחה חגיגית שתסתיים בטקס פרטי משבט הנשים.
יום מס' 2: יום אומנות
 
הבוקר יתחיל במטבח ביתי כפרי, שם בהנחיית שפית מקומית, נטעם ממטעמי ידיה ונכיר את הסיפור מאחורי גינת הירק שלה. נבקר במוזיאון קטן, הנמצא בכפר קטן, העוסק בחייהן של נשים גדולות. ניחשף לסיפורן של נשים שעסקו כמובילות תרופות וצמחי מרפא ביתיים ברגל, במשך ימים ושבועות, עד לקו החוף של קטלוניה.
נמשיך לביקור בכפר אומנים קטן הממוקם אל מול הרים ירוקים וטבע פראי, בו מתגוררים אומנים אשר עזבו לפני שנים את ברצלונה, מתוך רצון לחיות וליצור באווירת חופש. נערוך סדנת יצירה מיוחדת ונתכבד בארוחת צהריים כפרית אשר תכלול מטעמים המיוצרים ע"י תושבי המקום.
בהמשך נגיע למלון שלנו, הממוקם אי שם בכפר קטן, לצידו של נהר La Noguera pallaresa – נהר אגוזי המלך. זה בדיוק המקום להתענג מזמן
של רוגע ונחת, להנות מטבילה בבריכה או מעיסוי בספא, לצאת לטיול בכפר, או פשוט…להיות.
יום מס' 3: יום חופש
הפירנאים אינם רק רכס הרים המפריד בין ספרד לצרפת. בתקופת מלחמת העולם השנייה, הרכס היווה את קו ההפרדה בין חושך לאור, בין תקווה לייאוש, בין מוות לחיים, בין כבלים לחופש. מקצת מהיהודים שברחו מגרמניה הנאצית בזמן מלחמת העולם השנייה, מצאו כאן מקלט.
נצא לצעוד באחד משבילי החופש בהם צעדו היהודים לתוך ספרד, עד הגעתנו לכפר קטן בו ממשלת קטלוניה בנתה אנדרטה במסגרת פרויקט שחזור "דרך החופש".
נבקר גם בבית המעצר שהוסב למוזיאון המציג את סיפורם של היהודים שהגיעו לפירנאים. נבקר בסורט, אחת העיירות הגדולות, הנחשבת למקום עלייה לרגל לכל מי שרוצה לזכות בפרס בהגרלת הלוטו. אחד מתושביי העיירה זכה בהגרלת הלוטו המקומית פעמיים… ונכתוב במחברת יומן מסע שקיבלנו במפגש הראשון את הזכייה הגדולה בחיי.
בשנים האחרונות יותר ויותר נשים מתאהבות ביין, עושות יין, מבינות יין ועדיין, מקובל לדבר על העולם הזה מנקודת מבט גברית. בטרם תרד החשיכה, נוצר זמן מופלא לסדנה "בין נשים ויין", נתקרב לעולם היין מנקודת מבט נשית ונלמד על הסודות הכמוסים של עולם זה, ומשם נצא
לערב שכולו ריקוד ושחרור.
יום מס' 4: יום מים
 
נשים פעמנו לכפר פררה המשקיף על כל פארק אלט פירינאו. באווירה כפרית וריחנית נקבל הצצה לעולם צמחי המרפא וסודותיו אצל אנה.
ניסע לכפר אספוט, שער הכניסה לאחת מגולות הכותרת של הפירנאים - שמורת האייגואסטורטס ('המים המתפתלים').
השמורה כוללת יותר מ-150 מאגרי מים והם אלו המעצבים את נוף השמורה ביוצרם אגמים, נהרות ומפלים, ולאלה הן שירצו יטבלו את גופן.
נעלה עם ג'יפים לריפוחיו בו נלון הלילה. ריפוחיו הוא בקתת הרים, שנבנתה עוד בתקופתו של פראנקו. כיום הבקתות האלו משמשות כמקומות לינה עבור המטיילים בשמורה. הבקתה ממוקמת בלב הטבע הפראי של השמורה, הכי קרוב לטבע שאפשר… נצא לטיול הליכה רגלי באזור ולקראת שקיעה נתנסה בשיעור יוגה ומדיטציה לחיזוק הקשר בין גוף נפש.

יום מס' 5: יום עוצמה
 
הבוקר נגיע לאחד ממסלולי הטבע המרהיבים ביותר בקטלוניה, הקונגוסט דה מונט רביי. נצעד בקניון העצמתי בשבילים צרים, בני מאות שנים החצובים על צלע הקניון, נחצה גשרי עץ ונצא בשייט קאייקים לאורך הקניון, מוקפות בדממת הטבע המהפנט, סלעי ענק וגוונים של תכלת וטורקיז, נתחבר למקור האש שבנו ולעת ערב נקדש את האדמה בשירה .
יום מס' 6: יום קדושה
 
הבוקר נתעורר לצלילי הטבע ונתחיל את היום בדמיון מודרך ויוגה.
ניפרד מריפוחיו ונתחיל במסלול ההליכה בפארק. בלב ההרים הגבוהים והירוקים, מלוות בפסקול היפה ביותר שהטבע יכול לספק – מים זורמים… לאחר ארוחת צהרים מחדשת כוחות ומענגת, נשים פעמינו למלוננו, בו נתארח היום ומחר, מבנה מקסים שהיה בחלקו מנזר ומוקף בגבעות והרים. המנזר היה מרכז עצמתי מאוד בימי הביניים, ושימש כביתם הרוחני של המנהיגים וממלכת האצולה שישבו באזור והגיעו אליו כדי להרגיע את גופם ואת נפשם. בארוחת שבת נרקוד נשיר את ברכת התודה לכל מעשינו ופועלנו.
יום מס' 7: יום שקט
בשעות הבוקר נתפלל לבריאה ולכוח התודה והנתינה.
אוויר הרים צלול כיין וארוחת בוקר משולבת מטעמים [סנגרייה מקומית], נצא לטיול רגלי מעצים לאורכו של נחל בדרך מושלמת להשקת הכוס האחרונה ולסגירת טיולנו שהחל בהרי הפירנאים ויסתיים בקו החוף של ברצלונה.
יום מס' 8: יום השתקפות, ברצלונה > ת"א
 
נסיעה אל עבר ברצלונה היפהפייה והתוססת. רובע גותי, שדרת רמבלס, קניות, רצועת חוף נעימה ועוד…
נתארח אצל משפחה יהודית מקומית ונאכל מאכלים ספרדיים ויהודיים (טפאסים..) ונשים פעמנו לשדה התעופה חזרה לארץ הקודש.
* יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
1/6
מחיר הטיול כולל //
מפגש הכנה: כולל מסלול מעודכן מצגת מפה ומתנה 
טיסות: טיסות בינלאומיות, על פי המסלול
בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לבצוע התכנית
כלכלה: חצי פנסיון מורחב כשר. ובצהרים - הכנת עצמית של כריכים
מדריכה: שירה גרין כהן לשרותך לאורך כל הטיול
(טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות
 // מחיר הטיול אינו כולל
> שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה
> טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5 אירו לאדם לכל יום טיול)
> שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.
> כרטיסים למופעי אופרה על פי זמינות ומקומות ישיבה בתאטרון
ביטוח //
ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ.
אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול.
תנאי ביטול //
 
תנאי השתתפות ותנאי ביטול – ראה באתר האינטרנט עם החברה המשותפת